Vítejte!

Vítejte!

Tento blog zakládám s cílem vytvoření komunity žen, které musí žít s diagnózou endometriózy. Ráda bych zde postupně vytvořila prostor pro sdílení příběhů, postřehů a doporučení pro všechny, kterým toto onemocnění brání žít naplno. Endometrióza je jednou z nemocí, která stojí za neplodností u ženy. Neznamená to ale, že mít vlastní rodinu je vyloučené. Jen ne tak snadné. Sdílená bolest je poloviční bolest. Tak pojďme spolu mluvit o endometrióze, o metodách asistované reprodukce a o vztazích. Protože naše okolí touto nemocí také trpí. Třeba právě proto, že nevědí, co všechno obnáší a jak se cítíme. Máte svůj příběh s endometriózou? Chcete jej sdílet? Napište mi.

Vaše Hope

pondělí 9. března 2015

Umělé oplodnění krok za krokem - můj případ


Druhá schůzka


Milé čtenářky,

od mé poslední zprávy uplynulo více času. Posledně jsem ve svém článku popsala průběh první schůzky na klinice zabývající se reprodukční medicínou. Čas trochu postoupil a já mám za sebou již další kroky, takže se je pokusím v následujícím příspěvku přiblížit.

Kryokonzervace spermií

I při druhém setkání se opakovalo to, co poprvé - tedy pro mého přítele. Vzhledem k tomu, že jsme si výslovně nezažádali o zmražení spermií již při prvním kole, musel se rituál za zavřenými dveřmi opakovat tak, aby bylo vůbec z čeho to umělé oplodnění udělat. Cena 2 500 Kč. Podpisy a souhlasy s tím, že sperma může být použito v rámci mého IVF. Co z toho plyne? Nic za to nedáte, ale pokud se už s partnerem jednou odhodláte jít na spermiogram, zeptejte se, jestli je možnost uchovat toto pro další použití. Ušetří to hodně času a nervů - hlavně proto, že ta malá místnost s pornem zase tak zábavná není…

Podpisy reversů

Ano, když už se jednou odhodláte do toho všeho jít, musíte na to být dva a musíte to všude podepsat. 
Co podepisujete? Jednak tedy souhlas s tím, že vůbec může k něčemu takovému jako IVF dojít. To samé se musí dít i při mírnější variantě asistované reprodukce - inseminaci apod. V daném kontraktu je uvedeno, co vše IVF obnáší, jaké mohou být potíže, že to nemusí vyjít atp. Dále podepisujete, že v případě, že IVF bude mít pozitivní výsledek a vy se kýženého potomka dočkáte, tak že ho váš partner uzná jako své dítě souhlasným prohlášením před soudem. Všude jsou vaše údaje - rodné číslo, ověřování totožnosti je tady přítomné na každém kroku. Podepisujete, že spolu s partnerem žijete sexuálně :-)

Váš partner nemusí být váš manžel. Teď odpovím na takovou hezkou právní kličku - on může být ženatý (s jinou), vy nesmíte být vdaná. Je to hlavně kvůli určování otcovství. Takže když se stane, že máte před rozvodem vy jako žena, nemůžete jít s jiným mužem na IVF (z žádných důvodů, není-li to právně ošetřeno), ale pokud je on ženatý a vy svobodná, tak tomu nic fakticky nebrání. 
Četla jsem na různých fórech v otázkách žen, že vás to zajímá, takže nevidím důvod, proč to sem nenapsat. 

A co dál?

Dál lékař podle vašeho hormonálního profilu (odběry krve) určí, jaké léky vám bude podávat - před stimulací vaječníků a v průběhu. O tom se rozepíšu hned v následujícím článku.

Děkuji za to, že mé stránky navštěvujete. Doufám, že tady najdete odpovědi, které možná hledáte.

Žádné komentáře:

Okomentovat